Live stream: Internet of Things - Kako će nam internet i pametni uređaji promeniti budućnost?

U subotu, 21. februara, od 11 časova, pridružite nam se na besplatnom seminaru: Internet of Things - Kako će nam internet i pametni uređaji promeniti budućnost? . 

IoT
Alarm vas budi u 7 sati i obaveštava aparat za kafu da počne sa pripremom napitka. Frižider vas podseća da vam ponestaje mleka i da bi trebalo da obavite kupovinu namirnica. Krećete na poslovni sastanak, a vaš automobil je već isplanirao najkraći put kojim ćete voziti do odredišta. Zaboravili ste da zaključate vrata od stana, ali ne brinite, vaš telefon se već pobrinuo za to.

Ovakav scenario je ostvariv u vrlo bliskoj budućnosti, uz pomoć interneta inteligentnih uređaja (Internet of Things - IoT). Povezanost uređaja putem interneta ne samo što će olakšati svakodnevicu, već će na širem planu omogućiti postojanje  pametnih gradova , što će dovesti do bolje organizacije saobraćajnih mreža, smanjenja otpada i poboljšanja efikasnosti korišćenja energije.

Na seminaru ćete imati priliku da se upoznate sa IoT tehnologijom i da saznate:

  • šta nam donosi internet inteligentnih uređaja,
  • koji su trenutno aktuelni primeri IoT-a,
  • kako izgleda primena IoT-a u pametnim gradovima,
  • šta je crowdsourcing i kako izgleda proširena stvarnost.

Pored toga, uživo ćete prisustvovati demonstraciji rada pametne lampe i DunavNet uređaja za kontrolu kvaliteta vazduha, tako da ćete lično doživeti deo budućnosti koja nas čeka.

Iskustvo profesionalaca

Dr Dejan Drajić je doktorirao na Beogradskom univerzitetu iz oblasti ekvalizacije na nivou čipa u naprednim prijemnicima za WCDMA prenos ka korisnicima. Njegove glavne oblasti interesovanja su  mobilne mreže najnovijih generacija (LTE i posle LTEa), WSN (Wireless Sensors Networks), M2M (Machine to Machine komunikacije), IMS (IP Multimedia subsystems) i IoT (Internet of Things). Od 2010. učestvuje u FP7 projektima vezanim za ove oblasti (SENSEI, LOLA, EXALTED, IoT6, SocIoTal, Citisense).

Dr Nenad Gligorić je doktorirao na Beogradskom univerzitetu. Oblasti njegovog interesovanja su M2M, Internet of Things i Pervasive Computing. Kao istraživač konsultant u firmi Ericsson bio je angažovan na FP7 projektima (HOBNET, EXALTED and SmartSantander). Sada je zaposlen u kompaniji DunavNET, Odsek za istraživanje i razvoj.

Mr Divna Vučković diplomirala je i magistrirala na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu. Trenutno radi u Centru za promociju nauke, na poziciji pomoćnice direktorke za programske aktivnosti. Učestvovala je u više istraživačkih projekata iz oblasti interneta inteligentnih uređaja, kao što su Sensei, SmartSantander, OutSmart, Lola, IOT-I, Exalted, HobNet. U okviru trenutnih zaduženja koordinira i učestvuje u većem broju istraživačkih projekata, medju kojima su posebno značajni RRI Tools i Satori.

Live stream

Zbog velikog interesovanja, omogućili smo online praćenje seminara. U subotu, 21. februara u 11:00 časova, klikom na link, pristupate prenosu seminara. Za praćenje putem live streama nije potrebno prijavljivanje.

LS

Za sve dodatne informacije, možete nam se obratiti putem maila: office@razvoj-karijere.com.

DOGAĐAJI

Citat dana

Odugovlačenje je umetnost držanja koraka sa onim što je bilo juče.
Don Markis

Ne propustite obaveštenje o besplatnim seminarima!

Unesite Vaš e-mail i budite obavešteni o besplatnim seminarima, radionicama i drugim događajima koji vam mogu pomoći da nađete posao i razvijete svoju karijeru!

Email: